Na czym i jak gotować w terenie.

Każdy z nas wie, że gorący posiłek po godzinach marszu w terenie podnosi morale oraz uzupełnia energię. Jednak gotowanie w terenie początkującym pasjonatom pieszych wędrówek czy też bushcraftu sprawia dużo problemu. Często przeglądając naszą grupę bushcraft – leśni ludzie widzę posty z pytaniami, jaką patelnię kupić lub po prostu na czym, i w czym zagotować wodę. Możliwości jest naprawdę wiele. Przede wszystkim podczas planowania naszej wyprawy, sami musimy odpowiednio dobrać do niej odpowiedni sprzęt, w którym i na którym będziemy przyrządzać nasze posiłki.

Sprzęt do gotowania w terenie odpowiednio dobrany do Twojej wyprawy.

gotowanie w terenie

Dobór odpowiednich naczyń do gotowania w terenie zależy od wielu czynników. Musimy zadać sobie pytanie. Czy będzie się liczył dla nas czas przyrządzenia posiłku? Czy też może nastawimy się na stacjonarny biwak, gdzie na spokojnie uzupełnimy kalorię w miejscu, gdzie będziemy biwakować. Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Ja jedynie mogę Wam podpowiedzieć moje sprawdzone rozwiązania. I tak, gdy zamierzam zdobyć jakiś szczyt góry, mój sprzęt do gotowania całkowicie będzie się różnił od tego gdy idę na dwudniowy biwak do lasu. Podczas pieszych wędrówek liczy się dla mnie masa oraz szybkość i wygoda sporządzenia posiłku. A gdy już wybieram się do lasu na dłuższy biwak, zabieram ze sobą bardziej toporny sprzęt. Serdecznie zapraszam do zobaczenia naszego materiału video na temat gotowania w terenie

Gotowanie w terenie i nasz film

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia naszego materiału na temat gotowania w terenie. Nasz materiał video naszym zdaniem podpowie Wam jakie rozwiązania należy wziąć pod uwagę.

Może ci się spodobać również