Piknik Militarny w Wojkowicach

III Wojkowicki Piknik Militarny

Cieszymy się bardzo, że włodarze miasta Wojkowice wraz z Stowarzyszeniem Pasjonatów Wojskowości “Kompania Bytom” po raz trzeci zorganizowała w naszym mieście piknik dla pasjonatów militarii.

Ponieważ Leśni Ludzie uwielbiają takie klimaty, koniecznie tę imprezę musieliśmy odwiedzić. Piknik militarny w Wojkowicach odbył się 22.08.2020. Właściwie to była jego oficjalna część. Ponieważ Kompania Bytom posiada bardzo dużo ciekawego sprzętu wojskowego, logistycznie nie było możliwości, aby cały ten sprzęt rozbić właśnie w datę samego pikniku.

Dlatego dzień wcześniej na odpowiednio przygotowanym terenie do tego typu imprez Kompania Bytom zaczęła zwozić swoje wozy bojowe. Właśnie wtedy postanowiliśmy ich odwiedzić.

Na miejscu pikniku ekipa Leśnych Ludzi pojawiła się w piątek o godzinie 16:00. Pomogliśmy oczywiście rozkładać sprzęt wojskowy, a na koniec dnia wspólnie wszyscy usiedli do wspólnego ogniska.

Piknik Militarny w Wojkowicach cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Oprócz możliwości zrobienia sobie fajnego zdjęcia ze sprzętem wojskowym Kompania Bytom zagwarantowała możliwość przejechania się dowolnym wozem bojowym. Oczywiście, odwiedzający piknik mieli możliwość zjedzenia grochówki wojskowej ugotowanej na kuchni polowej, bigosy czy też kiełbaski z rożna.

Serdecznie zapraszamy na naszą relację video z tego wydarzenia

Może ci się spodobać również