Kuchenka survivalowa od Pirana

Kuchenka survivalowa ( na drewno) czy kuchenka gazowa? Sam osobiście posiadam oba rozwiązania. testowałem oczywiście obydwa rozwiązania i na dzień dzisiejszy na moim wyposażeniu posiadam trzy kuchenki na drewno i jedną na gaz.

Osobiście należę do osób wygodnych. Jeżeli mam ochotę na kawę w terenie z reguły wybieram rozwiązanie gazowe. Czemu? Tracę mniej energii na złożenie kuchenki, znalezienie odpowiedniego materiału, rozpalenie jej a czasami bywa to trudne, zwłaszcza jak mamy mokre drewno. A w kuchence gazowej po prostu odkręcam gaz, robię “pstryk” i już mam płomień który umożliwia szybkie zagotowanie wody, czy też w ostateczności przyrządzenie ciepłego posiłku.

kuchenka od pirana

Oczywiście są pewne okoliczności gdzie taka kuchenka nam się nie sprawdzi. Mowa tu oczywiście o niskich temperaturach. Jeżeli nie będziemy mieli w zapasie odpowiedniej mieszanki gazu, możemy nie uzyskać na tyle energetycznego płomienia do podgrzania pokarmu czy też zagotowania wody. Mimo tego uważam, ze to jest najlepsze i najszybsze rozwiązanie. No, ale tracimy klimat, który daj właśnie kuchenka survivalowa.

Kuchenka survivalowa klimat a praktyczność.

No własnie, czy klimat jest najważniejszy? jeżeli idziemy na jednodniowy wypad, siadamy gdzieś nad rzeczką, lub po prostu odpoczywamy na łonie natury i mamy na tyle czasu aby nazbierać odpowiedni materiał, to oczywiście tak 🙂 Jednak troszeczkę to inaczej wygląda w przypadku kiedy nocujemy w lesie i z samego rana mamy ochotę napić się czegoś ciepłego. Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy troszkę zmarzliście w nocy i myślicie tylko o tym aby jak najszybciej rozgrzać swój organizm czymś gorącym. Proces rozpalania kuchenki survivalowej będzie zdecydowanie dłuższy niż kuchenki gazowej.

Więc czy kuchenka survivalowa od Pirana, jest dobrym rozwiązaniem? Koniecznie musicie zobaczyć nasze dwa filmy. Czemu zostały nakręcone dwa filmy? Ponieważ w jednym z nich kuchenkę testujemy na paliwo stałe – turystyczne a w drugim palimy w niej drewnem.

Kuchenka survivalowa oczywiście jest do kupienia pod tym linkiem.

Kuchenka survivalowa od Pirana #1
Może ci się spodobać również