Bushcraft – Źródełko Krywałd

Nasz Bushcraft oraz Źródełko w Krywałdzie to magiczne miejsce konieczne do zobaczenia przez każdego pasjonata leśnej turystyki. Razem z “Golasem” postanowiliśmy w niedzielę 29.11.2020 wybrać się na wspólną wycieczkę. Od naszego miejsca zamieszkania to jakieś 40 minut jazdy samochodem, więc całkiem blisko. Wyruszyliśmy z samego rana, aby jak najwcześniej znaleźć się w tym magicznym miejscu. Na miejscu parkingowym byliśmy około 9 rano, więc plecaki na plecy i w drogę. Do samego miejsca docelowego mamy do przejścia jakieś 1,5 km. Dzień zaczął się wspaniale, ponieważ akurat padał śnieg. Był to pierwszy śnieg w tym roku, więc przywitał nas las, pokryty małą ilością białego puchu.


Test ubrań od Revolution Race

Dla nas był to również test nowych ubrań. Akurat tak się złożyło, że firma Revolution Race wysłała nam nowe ubrania do testów i oczywiście zaprosiła nas, abyśmy zostali ambasadorami marki. Z pewnością zarówno na blogu jak i na naszym kanale YT pojawi się recenzja tych ubrań. Na tę chwilę po prostu musimy je troszkę dłużej potargać na sobie, żeby coś konkretnego o nich powiedzieć.

Ponieważ dzień wcześniej byłem na ognisku i wróciłem do swojego domu dosyć późno, nie zdążyłem odpowiednio się przygotować. Na temperaturę – 1°C na szybko założyłem tylko koszulkę termoaktywną oraz na nią softshell od RevolutionRace. I co ja będę Was czarował 🙂 Nie było mi zbyt komfortowo. Nie zmarzłem, ale podczas naszego spaceru czułem zimno. Mimo tego pierwsze wrażenie spodni i softshellu wypadło bardzo pozytywnie.

Leśni Ludzie

Wiata idealna pod nocleg w terenie

Każdy pasjonat bushcraftu kocha nocować w terenie. Czasami wybieramy noc pod gołym niebem, czasami wybieramy noc w namiocie czy też hamaku. Noc pod wiatą też ma swoje walory. Mamy pełne zaplecze, gdzie nam brakuje podczas noclegu na dziko. Mówię tutaj o stołach, ławach oraz do bieżącej wodzie. A właśnie, w tym miejscu, gdzie właśnie jesteśmy wybija źródełko z wodą zdatna do picia. Co prawda woda ma posmak, jak by to powiedzieć – wody uzdrowiskowej (jak kiedyś piliście to wiecie o czym mówię) ale takiego komfortu jak tutaj raczej nigdzie nie zastaniemy. I tutaj brawo dla Lasów Państwowych za tworzenie takich właśnie miejsc biwakowych. Cieszy nas to, ze nasza pasja do lasu oraz bushcraftu jest coraz bardziej zauważalna i co najważniejsze akceptowalna przez organy państwowe.

Wraz z Golesem zakochaliśmy się w tym miejscu. Mamy tak naprawdę wszystko co potrzebne aby komfortowo spędzić noc w lesie. Wiata gdzie z pewnością możemy na niej rozwiesić hamaki, bieżąca wodę, miejsce na ogień. No właśnie miejsce na ogień. Tak tutaj możemy rozpalać ognisko. Bajka. Co tu więcej pisać. Jest to idealne miejsce dla osób które zaczynają swoją przygodę z bushcraftem. Komfortowe warunki a co najważniejsze bardzo bliski kontakt z naturą. Zresztą sami zobaczcie na naszym kanale Yt jak wygląda to miejsce.

Źródełko Krywałd
Może ci się spodobać również